маша

Машины сказки

Машины сказки (26)

  Пішла раз коза за молоком, а козенятам покарала двері відкривати, тільки якщо почують пісеньку ... Ні, не так все було! Справді, навіщо козі і козенятам молоко? Капуста козі знадобилася, ось вона і пішла в магазин. Хоч підслуховувати і недобре, вовк підслухав, прийшов і давай співати, та ще гарчав, як вантажівка. А потім ще й здути хотів грубку - в "Трьох поросят" навчився. А козенята в цей час ... Що, не так нам розповідали? Маша знає краще! І як вовк з набитим черевом на дах лез, і як у нього хвіст загорівся. А головне - що якщо хочете їсти капусту, що не відкривайте двері незнайомим!

 

  Маша любить казки розповідати, вони у неї зрозуміліші і цікавіші, ніж ті, які сто разів чули. Ось сестричка Оленка та братик Іванко вирушили в ліс. Як водиться, Іванушка примхливий і неслухняний, а сестриця у нього - дівчинка гарна. Мало того що Іванко ненажера, так ще й до рота тягне, що завгодно! Довелося Оленці його виручати в черговий раз: у козльоночка перетворився, та ще й гуси-лебеді його Бабі Язі на обід потягли. А все чому? А все тому, що старші не слухав і воду пив брудну. Лікували його потім уколами лікарі різні.

  Наша Маша вміє казки розповідати так, щоб і цікаво, і повчально. Ось у цій історії дівчинка Червона Шапочка і Колобок прийшли до бабусі. А там Вовк, з'їв вже бабусю. І які у нього вуха, очі, зуби ... І живіт! І ще більше став, коли з'їв він Червону Шапочку та Колобка. І лопнув. А чого ви хочете - стільки відразу з'їсти: дівчинка, бабуся, тісто! Всі живі в кінці, тільки Колобку мало однієї пригоди - він з лисицею заговорив. З'їли його вдруге. А ось і нема чого по лісу гуляти на самоті ні Колобка, ні дівчаткам у червоних шапочках. І до бабусь треба частіше приходити, а то так і будеш їх з вовком плутати.


  Жадібність до добра не доведе! Ось вигнала Лисиця з власного будинку Зайчика, він кому тільки не скаржився: і ведмедеві, і псові - марно, дуже вже вона хитра. Сама собі хатинку побудувала крижану, а як розтанув лід навесні - прийшла, напросилася в гості, та так і залишилася. Та ще й інших звірів жити покликала до себе - Теремок вийшов такий, що навіть тісно стало, особливо коли Ведмідь прийшов і теж захотів у гуртожитку оселитися. А Зайця-то і не запитали! Маша карає: якщо вже друзів добре вибрати не можете, то будуйте будиночок великий і міцний, щоб не передушило друзів, коли вони всі разом до вас переселяться, а вас виженуть.


  У цій Машиній казці все, як було насправді: Вовк дурний, Лисиця хитра. Мужичок-Рибачок рибу ловив, лисиця у нього рибу тягала, з вовка не ділилася. А сам він на хвіст її ловити зібрався. А справа була під Новий Рік - свято загальний, його і риби святкують, і інші річкові жителі. Тільки от ялинки у них немає. А хвіст вовчий чому не ялинка, хоч і зі стелі росте вгору ногами? Розпушити - наряджайте! Так що не витягнути його тепер. Тягнути-тягнути вовка довелося всім: і лисиці, і рибачку, і жучків, і кішці, і мишці ... Витягли! З іграшками та гірляндами хвіст - святковий. Тому що найголовніше в Новий Рік - ялинка, правильно вбрана.


  І які ж бувають жінки злі: нерідну доньку на мороз взимку виганяють, в ліс, щоб замерзла! І які ж бувають дівчинки шкідливі, рідними мамами балувані: і вередують, і смітять, і ногами тупають! І які ж бувають хороші дівчатка: всім допомагають, всіх слухаються. Тільки їх ось і виганяють в ліс. Але героїня цієї Машиною казки в лісі не пропала: Діда Мороза зустріла, допомогла йому по будинку справи переробити, а він її з дванадцятьма Місяцями познайомив, і надарували вони їй подарунків. Навіть картоплі мішок і гербарій дали! А пасербиця адже хороша дівчинка була, все додому принесла. Тут мачуха і рідну доньку в ліс відвела, сказала чекати Діда Мороза з подарунками. А ось і фигушки! Подарунки тільки дітям не ледачим і добрим покладені.


Попередня12345Наступна
Сторінка 1 з 5